Kalísia voňavá

Mám navyše iba tento jeden kúsok - 3 € + poštovné

V prípade záujmu píšte na alzbetka165@azet.sk  

Kalisia voňavá je veľmi zaujímavá liečivá rastlina, ktorá sa dá bez problémov pestovať aj v byte. Šťavy z tejto rastliny obsahujú látky brániace bujneniu rakovinných buniek.

Liečivé účinky
Jedná sa o veľmi silnú liečivú rastlinu a jej užívanie je vhodné konzultovať s lekárom. V literatúre sa uvádza, že je doporučovaná pri cukrovke, rakovinných ochoreniach, ochoreniach žalúdku, tenkého čreva, sleziny, obličiek, žalúdočných ciest. Má pozitívne účinky pri liečbe astmy, alergií, žalúdočných a dvanástnikových vredov. Dá sa taktiež používať zvonky ako aloe.

NÁVOD NA PESTOVANIE:
Kalisia je izbová rastlina, ktorú je možné letniť. Je svetlomilná, ale viac ako priame slnečné lúče jej prospieva polotieň. Od jary do jesene ju je možné letniť. Pretože nie je mrazuvzdorná, môžeme ju umiestniť von keď pominie
nebezpečenstvo jarných mrázikov a na jeseň ju včas preniesť na stanovisko, kde teplota neklesá pod 10°C. Rastlina prezimuje na svetlom mieste pri izbovej teplote. K presádzaniu používame záhradnícky substrát alebo substrát pre izbové rastliny, ktorý môžeme obohatiť o prírodné hnojivo. V dobe vegetácie zalievame tak, aby bol substrát stále vlhký, v zime zálievku obmedzíme. 

Vytvorte si webové stránky zdarma!